3 sposoby na trwały makijaż,

bez efektu maski

Trwały makijaż to jedno z największych wyzwań kobiet. Przeprowadziłam badanie na prawie 200 kobietach, które potwierdziło to zjawisko. Dlatego postanowiłam, że podzielę się z Wami moimi top 3 sposobami na to, aby makijaż cery był naturalny i trzymał się cały dzień.

Podstawą makijażu dziennego jest dobry makijaż cery, czyli to w jaki sposób przygotujemy swoją cerę w trakcie makijażu.

Dobrze dobrany podkład

Podkład to podstawa makijażu i może być tak dobrany, żeby makijaż wyglądał naturalnie. Szczególnie jeśli chcesz, aby Twoja cera była gładka oraz stanowiła właściwą bazę do kolejnych etapów makijażu. Wiem, że zależy Ci na tym, żeby makijaż nie miał efektu “maski”, tylko delikatnie podkreślał Twoją urodę.

Na temat podkładów powiedziano już wiele, ale nadal część kobiet ma wyzwanie z dobraniem odpowiedniego podkładu do koloru swojej cery. Jak jest u Ciebie?

Warto pamiętać, że w doborze podkładu jest też istotne, jakie chcesz osiągnąć krycie oraz to jaką masz cerę.

Przede wszystkim podkład powinien pasować do koloru twarzy, szyi i dekoltu. Jeśli skóra na twarzy jest trochę jaśniejsza (używałaś SPF) to warto dobrać podkład do dekoltu np. rozcierając 3 różne podkłady na obojczyku jak w filmie. Jeśli kolor skóry na twarzy, szyi i dekolcie jest podobny to możesz rozetrzeć podkład na żuchwie.

Aby zobaczyć, który z odcieni podkładu najlepiej do nas pasuje warto poczekać 5-10 minut aż się utleni. Ten, który najbardziej się wtopi jest naszym ideałem!

slide_03

Korektor w załamaniach zmarszczek

Korektor (szczególnie ten rozświetlający) to świetny sposób na to, aby odświeżyć spojrzenie i ukryć oznaki zmęczenia. Po nałożeniu korektora pamiętaj, aby go delikatnie wklepać w skórę. Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i jest to też najbardziej zacienione miejsce po okiem.

Bardzo często moje klientki narzekają na to, że korektor zbiera im się w załamaniach zmarszczek, liniach pod okiem i je podkreśla.

Co zrobić, aby makijaż cery pod okiem nie skończył się takim efektem?

Przede wszystkim istotny jest dobrze dobrany korektor pod oczy i nasze potrzeby np. jeśli masz cienie pod oczami i opuchliznę. Korektor może bardziej lub mniej kryć te miejsca – zależy to od naszych preferencji.

Ważne jest, aby nałożyć go, odpowiednią ilość na okolicę pod okiem.

Co zrobić, aby korektor nie wchodził w załamania zmarszczek?

Skorzystaj z małego pędzelka i nałóż delikatnie na korektor trochę pudru (oczywiście nadmiar oprósz na wierzch dłoni). To sprawia, że korektor pozostanie na swoim miejscu i nie będzie się rolował po oczami. W filmie zobaczysz jak to dokładnie zrobić.

Odpowiednie zabezpieczenie korektora sprawi, że makijaż będzie bardziej trwały, a brak załamań wpłynie też na to, że będzie wyglądał bardziej naturalnie.

lekcja_makijażu_28

Puder jako naturalny utrwalacz

Używanie pudru nie znaczy, że makijaż będzie mniej naturalny. Warto go stosować, bo niestety bez pudru przy każdym dotyku ręki lub telefonu podkład będzie odklejał się od skóry.

Ostatnim etapem utrwalenia makijażu Twojej cery jest puder. Czy go stosujesz w makijażu dziennym? Czy może nie chcesz efektu maski i rezygnujesz z niego w trakcie makijażu?

Jak nakładać puder?

Pamiętaj, że nie musisz nakładać go bardzo dużo. Wystarczy, że nałożyć go trochę na puchaty pędzel i zrzucisz nadmiar na wierzchnią część dłoni. W taki sposób możesz małą ilość pudru wklepywać pędzlem bardzo delikatnie w twarz. Pamiętaj, aby skupić się przede wszystkim na miejscach, które są narażone na świecenie np. czoło, nos, podbródek (tak zwana strefa T).

Uwierz mi, żę odpowiednia technika nakładania makijażu, którą pokazałam w filmiku poniżej sprawi, że makijaż będzie się trzymał dłużej, ale też podkreślał Twoją urodę w sposób naturalny! Zapomnij o efekcie maski.

Makijaż nadal nie jest trwały?

Jeśli wprowadziłaś powyższe wskazówki i makijaż nadal nie trzyma się długo to problem może być gdzieś indziej – w pielęgnacji skóry.

Pamiętaj, że podstawą trwałego i naturalnego makijażu jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Powinna ona być nawilżona, ale niezbyt tłusta.

Warto też raz na tydzień ją złuszczać odpowiednim peelingiem, aby pozbyć się martwego naskórka. To sprawi, że krem nawilżający będzie się lepiej wchłaniał.

Naucz się ze mną makijażu

Indywidualny Kurs Makijażu Online

Poczuj się jak milion $$$

już za 799 zł

Szybki, poranny i trwały makijaż jest poza Twoim zasięgiem?

Wykonaj go bez wysiłku i z przyjemnością.

Umów sie ze mną!

Konsultacja On-line

Skorzystaj z mojej wiedzy i doświadczenia!

149 zł

Rozwiję Twoje wątpliwości i pomogę rozwiązać problemy niezależnie tego czy dotyczą pielęgnacji cery, trwałości makijażu, odpowiedniej techniki wykonania go i doboru kosmetyków do Twoich potrzeb.

Doradzę Ci w jakim makijażu będziesz wyglądać najlepiej.